Figyelem! Péntektől vadászat miatt lezárják az egész Kőszegi-hegységet

A megye más területét is érintik az erdőlezárások. Erre a hétvégére viszont csak óvatosan tervezzünk kirándulásokat.

Az utóbbi időben - minden bizonnyal nem függetlenül a koronavírus-járványtól - még a korábbinál is népszerűbb kirándulási célpont lett a Kőszegi-hegység.

Olykor túlságosan is népszerű Emberek! Ne menjetek fel az Írottkőre! 2020. December 13. 11:44 .

Erre a hétvégére viszont csak óvatosan tervezzünk kirándulásokat a helyszínre.

Merthogy a Szombathelyi Erdészeti Zrt. arra figyelmeztet, hogy pénteken és szombaton állományszabályozó nagyvad vadászat miatt lezárásokra számíthatunk a Kőszegi-hegységben. Cél "a vadkárok mérséklése és a vadállomány létszámának elviselhető szinten tartása".

A balesetek és a torlódások elkerülése miatt a fent nevezett két napon az erdészet lezárja a hegység útjait és korlátozza a látogatást.

A vadászatok az egész hegységet érintik!

A hétvége folyamán Káld, Rátót, Ivánc, Csörötnek, és Rábagyarmat területein is vadásznak majd. A teljes listáról és pontos időpontokról a Szombathelyi Erdészeti Zrt. oldalán tájékozódhatunk.

A vadászatok helyszíneit a következő térképeken láthatjuk:

Vadászati területek a Kőszegi-hegységben - Kőszeg-hegy
Szombathelyi Erdészeti Zrt.
Vadászati területek a Kőszegi-hegységben - Nádasd
Szombathelyi Erdészeti Zrt.
Vadászati területek a Kőszegi-hegységben - Őriszentpéter
Szombathelyi Erdészeti Zrt.
Vadászati területek a Kőszegi-hegységben - Rátót
Szombathelyi Erdészeti Zrt.
Vadászati területek a Kőszegi-hegységben - Szajk
Szombathelyi Erdészeti Zrt.
Vadászati területek a Kőszegi-hegységben - Szentpéterfa
Szombathelyi Erdészeti Zrt.
Vadászati területek a Kőszegi-hegységben - Alsó-erdő
Szombathelyi Erdészeti Zrt.
Vadászati területek a Kőszegi-hegységben - Káld
Szombathelyi Erdészeti Zrt.
Vadászati területek a Kőszegi-hegységben - Ivánc
Szombathelyi Erdészeti Zrt.
Vadászati területek a Kőszegi-hegységben - Csörötnek, Rábagyarmat
Szombathelyi Erdészeti Zrt.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hasznos