Foci VB: nem jött be Orbán tippje

Ha a miniszterelnöknek nem is, másnak azért még jó napja lehetett.

Szinte az összes mérkőzés a papírforma szerinti eredménnyel végződött a 2022-es katari labdarúgó világbajnokság ötödik, csütörtöki játéknapján.

Kezdésképpen Svájc - igaz, kicsit nehezen - húzta be a három pontot azzal, hogy 1-0-ra verte a kameruni válogatottat . Bár mindkét csapat hajtott a győzelemért, az első félidőben ez a gólokon nem látszódott, az első - és egyben utolsó - találat ugyanis csak a 48. percben esett.

Délután Uruguay és Dél-Korea is bemutatkozott a vébén, ám csatározásuk ezúttal nem eredményezett gólt. A több mint száz percig tartó mérkőzésen mindkét fél alakított ki komoly helyzeteket, ezt azonban nem sikerült gólra váltani, így a végeredmény 0-0 lett . Ezekkel együtt összesen négy mérkőzés is van, ami hasonló eredménnyel végződött a 2022-es világbajnokságon. (Csak zárójelben, négy évvel ezelőtt az egész tornán egy olyan mérkőzés volt, ami hasonló eredménnyel végződött.)

A játéknap következő szereplője Portugália és Ghána volt, ahol az első félidő eredménye alapján (ami 0-0 volt) nehezen gondolhattuk, hogy a végeredmény 3-2 lesz . A két csapat egyébként hatalmasat küzdött. A portugálok ugyanis hamar vezettek, de a ghánaiak nem hagyták magukat, és gyorsan egyenlítettek. Később aztán Ronaldoék két góllal is elhúztak, ám a ghánaiak helyzeteiket kihasználva még egy gólt rúgtak, mellyel kialakult a végeredmény.

A nap utolsó meccsét Brazília és Szerbia vívta, aminek eredménye már csak azért is érdekes volt, mert Orbán Viktor miniszterelnök szerint Orbán futball lázban – tippversenyt indított a Facebook-oldalán November 20. 08:56 a torna győztesei a szerbek lesznek. Az eredmény viszont kiábrándító lehetett a kormányfő számára.

A brazil válogatott ugyanis 2-0-ra verte Szerbiát . Bár az első félidőben a szerb szurkolók még reménykedhettek a győzelemben, a második negyvenöt percben viszont a többszörös VB-győztes brazilok kétszer is betaláltak a kapuba, mellyel eldöntötték a három pont sorsát.

A mai napon is izgalmas meccsek várhatók. 11 órától Wales és Irán, 14 órától Katar és Szenegál, 17 órától Hollandia és Ecuador, 20 órától pedig Anglia és az USA lép pályára Katarban.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt , vagy facebook messengeren ide kattintva . Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu