A Körmendi Járási Ügyészség lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés bűntette miatt emelt vádat azzal az osztrák állampolgárságú férfival szemben, aki a vád szerint magyarországi tartózkodási helyén egy üzemképes, lőfegyvernek minősülő kispuskát és 12 db lőszert tárolt.
Tette mindezt annak ellenére, hogy nem volt lőfegyver és lőszer tartásához szükséges hatósági engedélye, sőt Ausztriában fegyvertartási tilalom hatálya alatt áll.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Körmendi Járásbíróság fog dönteni – közölte lapunkkal a Vas Vármegyei Főügyészség.
(Címlapképünk illusztráció.)