A Szombathelyi Járási Ügyészség ittas járművezetés vétsége miatt emelt vádat azon férfival szemben, aki a vád szerint 2023 januárjában, Szombathely belterületén a fényjelző készülék tilos jelzése ellenére behajtott egy kereszteződésbe, ahol egy másik gépkocsival összeütközött. A rendőri intézkedés során derült ki, hogy a vádlott közepes-súlyos fokban ittasan vezette a járművet, közölte a Vas Vármegyei Főügyészség.
A járási ügyészség pénzbüntetés és közúti járművezetésétől eltiltás kiszabását indítványozta a vádlottal szemben, akinek a büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.