A Pápai Rendőrkapitányság járőrei még július 4-én délután igazoltatták az egyik helyi utcában a bizonytalan úttartással közlekedő személygépkocsi vezetőjét.
Az intézkedés alkalmával a sofőrnél felmerült a kábítószer-fogyasztás gyanúja. Mivel a 34 éves iváni férfi bódultan ült a volán mögött, a rendőrök a vezetői engedélyének elvételét követően mintavételre előállították a helyi egészségügyi intézménybe, majd gyanúsítottként kihallgatták.
A büntetőeljárás során kiderült, hogy a rendőri intézkedést megelőzően a férfi kábítószert fogyasztott és úgy vezette a személygépkocsit.
A tettes ellen járművezetés bódult állapotban és kábítószer birtoklása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folyt büntetőeljárás.
A Pápai Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya a nyomozást elvégezte, és az iratokat átadta az illetékes ügyészségnek – közölte a rendőrség.