„Sajnáljuk a történteket, a jelen helyzetben egyetlen megoldás a rendőrségi feljelentés” – reagált a GySEV a katalizátorlopásra

Olvasónk az eset után kamerát szeretett volna telepíttetni a vasútállomáshoz, a GySEV viszont közölte, hogy "saját vagyonát védi elsősorban".

Fényes nappal csaptak le a katalizátortolvajok egy vasi vasútállomáson – írtuk Fényes nappal csaptak le a katalizátortolvajok egy vasi vasútállomáson 2022. September 20. 16:54 még szeptember vége felé. Olvasónk szeptember 17-én indult kirándulni Nagycenkre az édesapjával, vonattal, így autójukkal 8:30 körül, azaz már nappal leparkoltak a Ják-Balogunyom vasútállomás melletti parkolóba, frekventált helyre.

Aztán 16:15 körül vissza is értek, beültek a kocsiba és indultak volna haza, de a Volkswagen traktorszerű hangokkal reagált az indításra. Olvasónknak rögtön az volt az első gondolata, hogy ellopták a katalizátort, de édesapja ezt nem akarta elhinni. Viszont amikor benéztek az autó alá, gyorsan kiderült, hogy tényleg ez történt.

TM/Nyugat.hu

Rögtön értesítették is a rendőrséget, megtörtént a helyszíni szemle, aztán olvasónk panaszt tett a GySEV Zrt.-nél édesapja nevében. Ez viszont nem éppen egy sikertörténet.

Olvasónk amellett, hogy leírta a történteket, pontos időpontokkal, megjegyezte azt is, hogy sajnos több kerékpárlopás is történt már a Ják-Balogunyom állomáson, és nem egy falubeli kérte már, hogy helyezzenek ki kamarát a kerékpártároló környékén.

„De a vasúttársaság a füle botját sem mozgatta az ügy érdekében. Így kérdezem a vasúttársaságot, hogy a vasútállomás melleti paroló kinek a területe? A vasúttársaságé, vagy a Balognyom Község Önkormányzaté? Ha a vasúttársaságé, akkor milyen lépéseket lehet megtenni (kamera kihelyezése), hogy a jövőben ne történjen ilyen káreset?” – kérdezte a cégtől.

Nyomok a helyszínen
TM/Nyugat.hu

A GySEV válasza nem volt kielégítő számára, mert, mint mondja, ő azon az állásponton van, hogy ha „az én tehenem megdöglött, akkor ne dögöljön meg a szomszédé”. Ő viszont úgy érzi ebből a válaszból, hogy a vasúttársaság bagózik az egészre.

A válaszlevelet egyébként azzal kezdte a társaság, hogy megköszönte az észrevételt, amit nyilvántartásba is vettek és azt közölték, azonnal értesítették az illetékes munkatársaikat, akiktől az alábbi tájékoztatást kapták:

„A GYSEV Zrt. vagyonvédelmi szempontból a saját vagyonát védi elsősorban a kamerarendszereivel, amennyiben anyagi forrásai vannak rá, illetve más forrásból és indokolt esetben az ilyen rendszer telepítése megvalósulhat. Jelenleg nincs tervbe véve a meglévőn kívül egyéb kamera telepítése. Sajnáljuk a történteket, a jelen helyzetben egyetlen megoldás a rendőrségi feljelentés. Megértését köszönjük, és reméljük, hogy a jövőben is Utasaink között üdvözölhetjük!” – zárult a válasz.

Egyelőre tehát nem lesz kamera a Ják-Balogunyom vasútállomás melletti parkolónál. Mindenki védje értékeit, ahogy tudja.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló