Két és fél éves mélypontra zuhant a forint árfolyama

Ma reggel ismét erőteljes gyengülésnek indult a forint árfolyama, az euró ára 315,59 forintig ugrott a hajnali 312 forint alatti szintről, svájci frank pedig 255 forint fölött járt a korábbi 250 forint helyett. Ez azt jelenti, hogy új két és fél éves mélypontra zuhant a forint árfolyama, megdöntve a múlt hét csütörtöki 315,27 forintos euróárfolyam negatív rekordját. Ez már nem jár messze a 2009 tavaszi abszolút mélyponttól, amikor 317 forintot is ért az euró. Bár a régió többi devizája is gyengült – a cseh korona 0,5, a lengyel zloty pedig 0,44 százalékot – az euróval szemben, a forint gyengülésének 1,45 százalékos mértéke mégis kiemelkedik a környező országok közül.

(Forrás: portfolio.hu)
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek