A Szombathelyi Járási Ügyészség súlyos testi sértés bűntette, valamint csoportosan és felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette miatt emelt vádat azzal a négy férfival szemben, akik a vád szerint 2022 márciusában, Szombathelyen körbevettek és megtámadtak egy férfit, akit ököllel és fatárgyakkal ütlegeltek – közölte lapunkkal a Vas Vármegyei Főügyészség.
A vádlottak azután is folytatták a férfi bántalmazását, miután a földre esett.
A sértett az esés következtében nyolc napon túl gyógyuló, többszörös csonttörés-sérüléseket szenvedett el.
„A vádlottak erőszakos és kihívóan közösségellenes magatartása alkalmas volt arra, hogy az utcán tartózkodókban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen” – olvasható a közleményben.
A járási ügyészség vádiratában három rovott múltú vádlottal szemben végrehajtandó börtönbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását, negyedik társukkal szemben felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását és pártfogó felügyelet elrendelését indítványozta. A vádlottak büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.