Kubatov választási irodás kopaszai egytől egyig priuszosak

Volt, aki fegyveres rabló volt, mielőtt választási irodai akadálynak állt volna.

Tavaly februárban, az akkor még érvényben lévő vasárnapi boltzár idején robbant a botrány: kopasz, kigyúrt, verőlegénynek látszó állampolgárok akadályozták meg Nagydarab kopaszok akadályozták a népszavazási kezdeményezést Budapesten 2016. February 23. 11:08 Nyakó Istvánt, hogy a Nemzeti Választási Irodánál leadhassa a vasárnapi boltzár eltörlésével kapcsolatban népszavazást kezdeményezhessen.

Így a bőven Nyakó után érkező Erdősi Lászlóné (aki egyébként a herceghalmi polgármester felesége) adhatta le az ellenirányú kérdését. Mivel egy kérdéskörben egyet fogadnak be, így Nyakó bukta a népszavazást.

Itt az MSZP videója a barátságos úriemberekről, akikben többen a netadós tüntetésekkor a Fidesz-székházat védelmezőket vélték felfedezni:

Vizsgálat is indult, feljelentések is születettek Kopaszbalhé: A választási bizottság és az iroda is feljelentést tesz a székháznál történtek miatt 2016. March 31. 20:05 a választási irodánál történtek miatt, a Kúria később Nyakó István kérdését hagyta jóvá Lehet népszavazás a vasárnapi zárva tartásról 2016. April 06. 09:24 , ám a népszavazás elmaradt, mivel a Fidesz megfutamodott a választók elől és a józan észnél maradva inkább eltörölte a vasárnapi kötelező zárvatartást Orbánék megfutamodtak: visszavonja a kormány a vasárnapi boltzárat 2016. April 11. 12:27 .

Minden vizsgálat leállt, ám Nyakó István pótmagánvád indítványt adott be a bírósághoz. A 24.hu megírta, most bírói szakba kerülve Nyakó István és ügyvédje, Czeglédy Csaba a Fővárosi Törvényszéken betekinthetett a nyomozati iratokba.

Az iratokból kiderült:

a rendőrség minden a választási irodánál akadályozó kopaszt beazonosított, egytől egyig mindegyik büntetett előéletű volt.

Volt köztük olyan is, akit fegyveres rablásért ítéltek el. A vizsgálatban egyébként az Alkotmányvédelmi Hivatal is részt vett. Az ügy még nem ért véget, kíváncsian várjuk a folytatást.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet