Bizonyos szereplők 40 kutyapártos jelölt, köztük az én nyilvántartásba vételemet is megtámadták azzal a céllal, hogy ne tudjunk elindulni a választáson - erről posztol Sándor Balázs, az MKKP jelöltje és ajkai képviselője.
Sándor mellékelt egy határozatot, amiben a Tisza Párt Bodács Károly, az MKKP egyik Győr-Moson-Sopron megyei jelöltjének nyilvántartásba vétele ellen lebbezett fel. Indoklásként a párt azt hozta fel, hogy szerintük "a Jobbik jelöltje az ajánlóíveket a kiadást követően nagy számban, a törvényben előírt ajánlási küszöböt látszólag meghaladó számú ajánlással visszaszolgáltatta."
"Fellebbező álláspontja szerint a kiadás és a visszaszolgáltatás közötti rövid időtartam, valamint az ajánlások magas száma objektíve alkalmas volt arra, hogy a jelöltállítás törvényességével kapcsolatban visszaélés gyanúját keltse" - áll a dokumentumban.
Hasonló esetről számolt be Dobrev Klára, a DK elnöke, aki szerint "alaptalan, sablonszöveggel benyújtott beadványokkal támadja a Tisza Párt és annak elnöke, személyesen Magyar Péter a Demokratikus Koalíció jelöltjeit." A pártelnök szerint "elfelejtették kicserélni a párt nevét egy korábbi beadványukból, így a DK jelöltjét mint jobbikos jelöltet támadták meg."
A Tisza Párt fellebbezéseit a helyi választási bizottságok elutasították. A Telex megkereste a pártot az ügyben, de egyelőre nem kaptak választ.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!