„A Sárvári Járási Ügyészség súlyos testi sértés bűntette, rongálás vétsége és garázdaság vétsége miatt emelt vádat azzal a rovott múltú férfival szemben, aki a vád szerint 2022 márciusában, egy Jánosháza közelében lévő községben szóváltást követően lefejelte a testvérét” – közölte lapunkkal a Vas Vármegyei Főügyészség.
A bántalmazott testvér nyolc napon túl gyógyuló súlyos sérülést szenvedett.
A vádlott ezt követően a testvére által használt személygépkocsi első szélvédőjét is kidobta, amivel 56 ezer forint rongálási kár keletkezett.
„A vádlott kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen” – olvasható a közleményben.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Sárvári Járásbíróság fog dönteni.