A Szombathelyi Járási Ügyészség információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt emelt vádat egy fiatalkorú férfival szemben.
A vádirat szerint a fiatal 2021 októberében lefényképezte osztálytársa bankkártyájának mindkét oldalát, majd annak adatait jogosulatlanul felhasználta és internetes oldalakról több mint 130.000 forint értékben vásárolt különféle termékeket.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság mint fiatalkorúak bírósága fog dönteni – áll a Vas Vármegyei Főügyészség közleményében.