Lefolyótisztítót öntött a szemébe, mert úgy érezte, csak vakon lesz teljes az élete

Az amerikai Jewel Shuping nem őrült meg: egy rendkívül ritka betegségben, az úgynevezett testkép-integrációs zavarban szenvedett. Idáig.

A North Carolinában élő nő bár tökéletesen egészségesen született, nem érezte jól magát a bőrében: 21 éves korára annyira megszállottja lett annak, hogy elveszítse a látását, hogy végül a saját kezébe vette a dolgokat.

Amikor nincs körülötted senki, aki hasonló cipőben jár, hamar azt hiheted, hogy megőrültél. Én nem hiszem, hogy őrült lennék

- mondta Shuping a Barcroft TV riportjában.

Ő a testkép-integrációs zavar nevű pszichológiai rendellenességben szenvedett: ilyenkor az alany úgy érzi, hogy valamelyi végtagja vagy szerve nem illik bele az ő saját testéről alkotott képébe, és boldogabb lenne, ha az nem lenne. A legtöbben közülük amputációra vágynak, Shuping pedig meg akart vakulni.

-

Ez borzasztóan drasztikusan hangzik, de az ő szempontjából nem az. Kislányként szeretett éjszaka a koromsötét folyosókon mászkálni, hatévesen már motoszkált a fejében a vakság gondolata, és amikor édesanyja azt mondta, ne nézzen a Napba, ő csak azért is megtette. Hosszasan. Egészen addig tökéletlennek érezte magát, amíg megvolt a szeme világa, és csak akkor lélegzett fel, amikor - pszichológusának segítségével - végre megszabadult tőle. A művelethez lefolyótisztító vegyszert használt. A saját szavai mindent elárulnak arról, mennyire görcsösen szerette volna ezt:

"amikor másnap felébredtem, örömöt éreztem. Egészen addig, míg meg nem fordultam, és láttam a tévé képernyőjét. Iszonyú dühös lettem."

De aztán kopogtatott a szerencse: hat hónap kellett hozzá, de szép lassan elveszítette a maradék homályos látását is.

Shuping egyébként készült minderre: kamaszkorában szerzett magának egy fehér botot, húszévesen pedig már folyékonyan tudta olvasni a Braille-írást. Most pedig, hogy elérte célját, boldog, az életének más részére viszont súlyos terhet rótt a döntése: édesanyja és nővére teljesen elfordultak tőle. Ő pedig többek között ezért is fordult a nyilvánosság felé, hogy megüzenje: igen, léteznek ilyen emberek, és nem, nem őrültek meg.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló