Olvasóinkkal beszélgettünk csütörtök este a Szimfónia Kávézóban.
Létezik még hiteles újságírás? Ki képviseli a kisember érdekeit? Mitől frusztrálódunk naponta? Mennyire határozza meg az emberek gondolkodását a média? Miért fontos a független sajtó, és hogyan segíthet a politikai és gazdasági érdekekkel szemben alulmaradt emberek képviseletében?
Ezeket a fontos kérdéseket jártuk körbe vendégeinkkel csütörtök este hangulatos megvilágításban a Szimfónia Kávézóban. Székely Klára egyetemi adjunktussal, politológussal és Peltzer Géza újságíróval a Nyugat.hu főszerkesztője, Roznár Gyöngyi beszélgetett. Az érdeklődők pedig az este végén velősen és határozottan szóltak hozzá az elhangzottakhoz.
Néhány gondolat a résztvevőktől:
manapság már minden média, amely megjelenést tud produkálni, eléri a közönséget
a tulajdonostól való függetlenség nem jelent gondolati függetlenséget
ma már kevésbé játszik szerepet az etika az újságírásban
számos manipulatív eszköz jelenik meg nemcsak a tartalomban, hanem a fotókon, címekben is
sok médiamunkás célja a kattintásnövelés lett, bizonyítani kell a hirdetőknek
az írott szónak még mindig van ereje, de a forrást csak akkor ellenőrzik az olvasók, ha érintettek a témában
a kormány iszonyú pénzmennyiséget beleölve letarolta a médiát és igyekszik ezt tenni a közösségi médiával is
sokszor az érdekek és nem a valóság számít a nyilvánosságban
korábban egy politikus nem tehette meg, hogy válogat az újságírók között, hogy kinek ad választ a kérdéseire
a kommentekben és a közösségi médiában egyre nagyobb teret nyer az emberi gonoszkodás
hiúság lenne azt gondolni, hogy képes lesz olyan médium magától talpon maradni, amely teljesen hiteles
nagyon frusztrált a társadalmunk a manipulált hírek miatt ma már nincs akkora ereje a nyilvánosságnak, mint korábban, amiben a közösségi média is szerepet játszik
A témák boncolgatása után a közönség soraiból valaki megjegyezte: olykor nagyon finoman fogalmaztak a résztvevők, hiszen a közszolgálati média valójában már propagandamédia. Az emberek pedig leginkább egymástól, hírmorzsákból tájékozódnak.
A teljes beszélgetés hamarosan látható lesz a Nyugat.hu Youtube-csatornáján. Addig is mutatunk néhány képet az estéről.
Kattintson a további képekért!
Mészáros D. Zsolt
Gratulálunk, ma már 10 cikket elolvastál a Nyugaton!
Szeretsz képben lenni azzal, hogy mi történik a világban, mi pedig a Nyugatnál éppen azért dolgozunk, hogy segitsünk téged a tájékozódásban. Köszönjük, ha pénzzel is támogatod a működésünket, a mai médiaviszonyok között csak így tudjuk fenntartani ezt az ingyenes újságot.