Megint megbüntették a bátonyterenyei akkufeldolgozót

Közelít a százmillió forinthoz az eddig kiszabott bírság összege.

Újabb, jelentős összegű bírságot szabott ki a kormányhivatal egy bátonyterenyei akkumulátorfeldolgozó üzemre – közölte az MTI.

Bár a tudósítás cégnevet nem említ, kizárásos alapon a dél-koreai tulajdonú SungEel Hitech Hungary Kft.-ről lehet szó, amelynek Magyarországon két telephelye van, az egyik Szigetszentmiklóson, a másik Bátonyterenyén.

Utóbbit két évvel ezelőtt, 2021. július 7-én avatták fel, jelen volt Park Csul Min, a Koreai Köztársaság magyarországi nagykövete és Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára.

Az akkori ünnepségen elhangzott, a gyár száz új munkahelyet hozott létre, és a magyar kormány 2,8 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást adott a 9,3 milliárd forint összértékű beruházáshoz.

A Nógrád Vármegyei Kormányhivatal ezúttal pénteken közel 50 millió forintos büntetéssel sújtotta az üzemet. Most azért kell hulladékgazdálkodási bírságot fizetnie, mert egyes hulladéktípusok esetében az engedélyében meghatározotthoz képest csaknem 1600 tonnával többet gyűjtött és hasznosított a tavalyi évben.

A többszöri és visszatérő helyszíni ellenőrzések során feltárt problémák miatt a hatóság eddig öt alkalommal szabott ki hulladékgazdálkodási bírságot a cégre, e pénzbüntetések összértéke már a 100 millió forintot közelíti.

A többi eljárás során a hatóság jellemzően a hulladékok telephelyen belüli elhelyezésére vonatkozó előírások be nem tartása, a hulladékokra vonatkozó nyilvántartások hiányossága, illetve nem megfelelő vezetése miatt szankcionálta a bátonyterenyei üzemet, valamint kötelezte a vonatkozó jogszabályok és az engedélyében szereplő előírások betartására.

Az elsősorban tárolási és nyilvántartási hiányosságok tekintetében a céggel szemben jelenleg is több eljárás van folyamatban.

A kormányhivatal környezetvédelmi hatósága a társhatóságokkal együtt rendszeresen helyszíni ellenőrzéseket tart az üzemben, és ismételt jogsértés esetén egyre szigorúbb büntetést köteles kiszabni a vállalkozásra, így a növekvő összegű bírságok mellett akár a tevékenység korlátozására vagy felfüggesztésére is sor kerülhet

.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek