Nyakó István, az MSZP volt országgyűlési képviselője távozott az MSZP-ből, és az Esély Közösségben folytatja a munkáját - közölte Ujhelyi István európai parlamenti képviselő, az Esély Közösség alapítója.
Nyakó István több cikluson át volt az MSZP országgyűlési képviselője, öt évig volt pártja alelnöke.
Ujhelyi István volt államtitkár, 2002-től 2014-ig volt országgyűlési képviselő, 2014 óta az Európai Parlament tagja, mandátuma jövőre jár le. Tavaly kilépett az MSZP-ből, majd megalapította az Esély Közösséget, célja a szociáldemokrácia megújítása.