A szervezők állítása szerint vasárnap 40 ezren tüntettek az ország európai uniós integrációját támogató kormányzat ellen a moldovai főváros, Kisinyov utcáin.
A tüntetést az ellenzéki, oroszbarátnak tartott SOR Párt szervezte, a tüntetők egyebek között előrehozott választásokat követeltek, illetve azt, hogy az állam legalább a téli hónapokra vonatkozóan vállalja át a lakossági energiaköltségeket.
Maia Sandu, Moldova elnöke szerint Moszkva diverzánsokkal, illetve a szökésben lévő Ilan Shor - a SOR Párt elnöke - és Vlad Plahotniuc csoportosulásaival karöltve akarja megbuktatni a kormányt, hogy Moldova orosz befolyás alá kerüljön, és ezáltal meggátolják tervezett csatlakozását az Európai Unióhoz.
Moszkva teljesen alaptalannak minősítette a vádakat.
(MTI)