Vas Vármegyei Kormányhivatal 18 munkatársa szerzett kormányablak-ügyintéző képesítést idén januárban. A bizonyítványukat ünnepélyes keretek között vették át a vármegyeházán – írja a hivatal weboldala.
A „tanulók” az elméleti oktatás mellett mentorprogramban is részt vettek.
„Szükség lesz a munkájukra. A Vas vármegyei kormányablakok több mint 380 ezer ügyfelet fogadtak tavaly. Ez komoly felelősség. A kormányhivatali ügyintézők a magyar állam arcai. A nehéz időkben pedig nem csak a munkájukra, a mosolyukra is nagy szükségünk lesz.”
Többek között ezeket mondta köszöntőjében Vámos Zoltán főispán.
A 2016-ban indított, az ügyintézés minőségének további javítását célzó projekt részeként mostanáig összesen száznegyvenen szereztek képesítést a vármegyében.