Január elsején volt a Szlovák Köztársaság megalakulásának 30. évfordulója, írja a Napunk.
Ez alkalomból az elnöki hivatal szervezett egy ünnepséget, amin a szomszédos országok a legmagasabb szinten képviseltették magukat: kivéve Magyarországot.
A lap szerint az ünnepségen részt vett Miloš Zeman cseh, Alexander Van der Bellen osztrák és Andrzej Duda lengyel államfő, valamint Markéta Pekarová Adamová, a cseh képviselőház elnöke és Irina Verescsuk ukrán miniszterelnök-helyettes is.
Viszont nem volt jelen Novák Katalin magyar államfő; hiába hívták meg, jelezte, hogy nem tud részt venni az eseményen.
Azaz Szlovákia szomszédai közül egyedül Magyarország nem képviseltette magát az ünnepen.
Novák január elsejei programjáról nincs nyilvános információ, így nem lehet tudni, mi miatt nem tudott eleget tenni Čaputová meghívásának.