Orbán Viktor miniszterelnök pénteken megbeszélést folytatott Zoran Milanovic horvát köztársasági elnökkel Budapesten - közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.
A miniszterelnök a városligeti Magyar Zene Házánál fogadta vendégét, és Batta András igazgatóval közösen körbevezette a nemzetközi hírű kulturális létesítményben.
Ezt követően Orbán Viktor és Zoran Milanovic munkavacsorán tárgyalt a magyar-horvát kétoldalú kapcsolatokról és az aktuális nemzetközi ügyekről - mondta a miniszterelnök sajtófőnöke.
A tárgyalások témájáról nem adtak ki közleményt.
Zoran Milanovic 2020. február 19. óta tölti be Horvátország elnöki tisztségét. Előtte 2011 és 2016 között miniszterelnök, 2007 és 2016 között pedig a horvát Szociáldemokrata Párt elnöke volt.