A vád szerint négyszer, összesen 55 ezer forintnyi hálapénzt fogadott el a betegeitől egy debreceni sebészorvos – számolt be az RTL Híradója. Az egyik borítékból ötezer forintot kapott az asszisztense.
A bíróság előtt az orvos tagadta, hogy hálapénzt fogadott el, asszisztense viszont bűnösnek mondta magát a bíróságon, így első fokon nem jogerősen felfüggesztett szabadságvesztést kapott.
A sebészre 5 év letöltendő börtönt kért az ügyészség, és azt, hogy három évre tiltsák el a praktizálástól.
Tavaly 11, az idén pedig 3 olyan ügyben tettek feljelentést, ahol hálapénz átadása vagy elfogadása történt. Ezekben az ügyekben a hálapénz összege 10 ezertől, 800 ezer forintig terjedt.