Miközben az ellenzék javában készül Elindult az előválasztási ajánlások gyűjtése, Vasban tíz jelölt verseng három helyért 2021. August 23. 07:08 a szeptemberi előválasztásra, a Fidesz csendben javított egy százalékpontot a biztos pártválasztók között - derül ki a Závecz
Závecz Tibor: Minél nagyobb egy város, annál erősebb az ellenzék 2021. April 13. 19:08 Research augusztus közepén végzett közvélemény-kutatásából.
Az eredmények alapján a pártok támogatottságában nem sok minden változott, továbbra is kiélezett a verseny.
A biztos pártválasztók pontosan fele a Fideszre szavazna, második a DK (17 százalék), harmadik pedig a Jobbik (13 százalék). Az LMP, az MKKP, a Párbeszéd és a Mi Hazánk támogatottsága 2-2 százalékos.
A hat együttműködő ellenzéki párt támogatottsága 39, a Fidesz–KDNP listájáé pedig 37 százalékos. A Závecz szerint az MKKP és a Mi Hazánk néhány tízezer szavazót vehet el a két nagy listától.
Bár az ellenzéki tábor nagyobb, kevesebben (51 százalékuk) ígérik biztosan, hogy szavazni fognak, szemben a kormánypárti szavazók 56 százalékával. A választókorúak 40 százaléka az ellenzéket tartja esélyesnek, 39 pedig a Fideszt.
A felmérés során 1000 főt kérdeztek meg, akik együttesen az ország 18 éves és annál idősebb lakosságát képviselik.