Radnai Márk, a Tisza Párt alelnöke posztolt Facebook-oldalán, melyből kiderül, hogy a Vas megyei 1-es számú választókerület győztese, Rápli Róbert a Művelődési Bizottság tagja lesz.
„Az "urambátyám" világ helyett egy olyan rendszerre van szükség, ahol nem a háttéralkuk döntenek, sem az, hogy ki kinek az embere.
A Művelődési Bizottság számunkra nem egy politikai pozíció. Ez mindannyiuk szívügye.
A bizottság alelnökeként az egyik legfontosabb feladatomnak tartom, hogy olyan döntéseket támogassak, melyek segítségével a magyar kultúra, a sport és a média kiegyensúlyozottabb, átláthatóbb és mindenki számára elérhetőbb lesz.” - írta Radnai.