Újabb rekordokat döntött júniusban az Ausztriában dolgozó magyarok száma. Az Osztrák egészségbiztosítás (Österreichische Gesundheitskasse) adatai szerint a nyár első hónapjában 124.718 magyar állampolgár dolgozott ausztriai munkáltatónál, ezzel pedig a magyar lett a legnépesebb külföldi munkáscsoport Ausztriában - írja az ORF.at.
Júniusban már meghaladta az egymillió főt a külföldi foglalkoztatottak száma. Közülük minden nyolcadik magyar állampolgár az osztrák munkaerőpiacon.
A tartományok összehasonlításában sokáig Bécs állt az élen, de ez is megváltozott. Júniusban a legtöbb magyar, 22.891 Alsó-Ausztriában dolgozott. Burgenlandban 22.712, a fővárosban 21.475 magyar vállalt munkát a nyár első hónapjában – derül ki az ÖGK statisztikájából.
124.718 fős lélekszámával a külföldiek közül a magyar immár a legnagyobb munkáscsoport az osztrák munkaerőpiacon. A százezer fős határt csak a németek haladják meg, számuk júniusban 123.000 felett volt.
Az ausztriai magyar munkások száma egy hónap alatt több mint ötezer fővel emelkedett, köszönhetően a nyári turisztikai és agrár idénymunkáknak – ennek tudható be az is, hogy immár minden más külföldi nációnál több magyar dolgozik Ausztriában.