Súlyos testi sértés miatt emelt vádat a Szombathelyi Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki a vád szerint börtönbeli társait bántalmazta – közölte lapunkkal a Vas Vármegyei Főügyészség.
A vádlott a szombathelyi börtönben – azért mert el akart költözni a számára kijelölt zárkából – az egyik zárkatársát ököllel többször arcon ütötte és egy késsel a combján megvágta. A másik fogvatartottat – aki társa segítségére kelt - szintén hasonló módon bántalmazta, őt arcon ütötte és a kezét megvágta. Az első áldozat súlyos sérülést szenvedett, míg a másik nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérüléseket kapott. Az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott a többszörös visszaeső vádlottal szemben.
A Szombathelyi Járásbíróság dönt majd a büntetőjogi felelősségéről.