Vádat emelt az ügyészség egy férfival szemben, aki egy év alatt közel 800 ezer forint értékű áramot lopott el a szomszédjától.
A vádirat szerint a negyven éves férfi egy Csorna melletti településen élt családjával. A szomszéd ingatlan már évek óta lakatlan volt, tulajdonosa már nem lakott a házban. A vádlott 2021 júliusában a ház egy külső csatlakozójába hosszabbítót dugott és a vezetéket átvezette a saját udvarára, vagyis a szomszédtól vételezett áramot.
A vádlott 2022 júliusáig – a villanyóra leolvasásáig – több mint 20 ezer kWh elektromos áramot tulajdonított el, közel 800 ezer forint kárt okozva.
Az ügyészség a vádlottal szemben nagyobb értékre elkövetett lopás miatt emelt vádat. A büntetési tétel három évig terjedő szabadságvesztés.
Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Csornai Járásbíróság fogja meghozni – áll a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség tájékoztatójában.