Hamvazó szerdát követően, március 10-én ismét eljön a torkos csütörtök és mint ahogy azt már sokan tudják, ismét féláron lehet enni sok étteremben. Az idén eddig hétszáz vendéglátóhely csatlakozott az akcióhoz. A korábbi évek tapasztalata alapján sokan döntenek úgy, hogy kihasználják a lehetőséget és torkoskodnak egy jót. Ilyenkor olyan különlegességeket is rendelnek néhányan, amit az ára miatt egyébként nem választanának.
Azok, akik március 10-én kezdenek keresgélni, könnyen pórul járhatnak, mert lehet, hogy a kiszemelt étteremben egy szabad asztal sem lesz. Aki viszont előre gondolkodik, az otthon ülve is kinézheti magának a szimpatikus éttermet és online foglalhat asztalt.
A torkoscsutortok.hu oldalon összegyűjtve láthatók az akcióban résztvevő éttermek és városra szűkítve kiválasztható a kiszemelt vendéglátóhely. Szombathelyen például 21 étterem várja a vendégeket, de a Kispityerbe és a Fekete Kakasba már nem lehet asztalt foglalni. A szombathelyi éttermeket itt találhatják Olvasóink, az oldal alján pedig lapozni lehet a további találatok megtekintéséhez.
A Torkos Csütörtök program öt éve, 2006-ban indult. 2008-ban gondoltunk egy merészet és az akció előtti napon titokban lefényképeztük hét étterem árlapját, majd a Torkos Csütörtökön visszamentünk ellenőrizni a "félárat" Éttermeket ellenőriztünk Torkos Csütörtökön Akadt áremelő egység! 2008. February 08. 11:22 . Akkor egy étterem bukott meg a tesztünkön, de remélhetőleg az idén már senki nem fut bele ilyen kellemetlen helyzetbe Szombathelyen. Azoknak, akik az idén torkoskodnak ízlelőbimbó simogató falatokat kívánunk!