Trump újabb ötlete: visszavenné a Panama-csatornát

A politikus arra figyelmeztetett: hogy nem hagyja, hogy a csatorna „rossz kezekbe” kerüljön.

Donald Trump megválasztott USA-elnök a Truth Social platformon Panama-csatorna visszavételével fenyegette meg Panamát – írja az atv.hu. Trump bejegyzésében a díjakat „nevetségesnek” minősítette, különösen amiatt, hogy az Egyesült Államok szerinte „rendkívül nagylelkű” volt Panamával szemben.

25 éves a Nyugat.hu. Ne feledd, ide kattintva támogathatod következő 25 évünket!
Támogatom

A politikus arra figyelmeztetett: hogy nem hagyja, hogy a csatorna „rossz kezekbe” kerüljön, ezzel a kínai befolyás lehetőségére utalt.

„A csatorna nem mások hasznára lett átadva, hanem az együttműködés jeleként. Ha ezt a gesztust nem tisztelik, akkor visszaköveteljük a csatornát, mindenféle kifogás nélkül” – írta Donald Trump.

A Panama-csatornát az USA építette és évtizedekig irányította. 1999-ben teljes ellenőrzését átadta Panamának.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek