Vereséggel nyitott a nemzetközi porondon a Körmend

Izgalmas meccset hozott a listavezetők csatája.

A holland listavezető fogadta a magyar elsőt az új FIBA-kupa nyitányán. Az első kosár a Gröningené volt, de Katura triplájával fordított a Körmend, majd Duinker egy 2+1-es akcióval pakolt rá a vendégek előnyére. 9-0-val fordítottak azonban a hazaiak (13-6). Dickerson - a változatosság kedvéért - egy triplával törte meg a vasiak kosárcsendjét. Elképesztő százalékkal dobtak a hollandok, volt már 23-11 is az állás, de Teo Cizmic mester nem kért időt. Az utolsó akciónál Katura elhagyta a labdát, így 25-19 állt a táblán tíz perc után.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Sullivan hármasa nyitotta a második negyedet. A tizenkettedik percben, 28-19-nél Cizmic kért először időt. Óriási kapkodássá, néha már eszetlenné vált a játék mindkét oldalon. A játékrész derekán beállt Kendrick Perry is, aki ugyan eleinte nem szállt be jól, de az ő büntetői zárták az első félidőt (45-33).

Donar Gröningen – Egis Körmend 78-71
A körmendiek alulmaradtak a nyitómeccsen
fibaeurope.com

Channels szerzett labdát, majd dobott könnyű ziccert a szünet után. Nem tudott azonban közelebb férkőzni ellenfeléhez a Körmend, állandósulni látszott a 15 pont körüli differencia. A huszonharmadik percben, 51-35-nél ismét időt kért a magyar csapat. Hiába szigorítottak védekezésükön, és jöttek vissza tíz pontra a piros-feketék, Brownék rendre gyilkos triplákkal verték vissza a rohamokat. De aztán bebizonyosodott, hogy ők is tudnak hibázni, az MTE egészen hat pontra jött fel, ám a végjátékot elszúrták Ferenczék, így 63-54-ről várták a csapatok a záró felvonást.

Egy pillanatra sem adta fel a Körmend, de percekig nem született kosár, így sokáig nem tudott közelebb férkőzni riválisához. Három és fél perc volt hátra, amikor Katura hármasa után 67-63-ra módosult az állás, felcsillant a remény. Pláne azok után, hogy Dickerson közelijével már csak kettő volt közte. Ennél közelebb azonban már nem jutott a magyar csapat, még épp időben eszmélt a Gröningen, amely a mérkőzés egészét tekintve, összességében megérdemelt győzelmet aratott.