Az ír haditengerészet jelentése szerint az LÉ Róisín nevű hajójuk – amelyet a hónap elején vezényeltek a térségbe, hogy részt vegyen a földközi-tengeri mentési akciókban és az eltűntek felkutatásában – 123 migránst mentett ki egy tizenkét méter hosszú gumicsónakból, ezenkívül kihalászott egy holttestet a vízből. Egy olasz hadihajó egy másik gumicsónak 101 utasának sietett a segítésére. Az olasz parti őrség egyik hajója 322 embert mentett ki egy bajba jutott vízi járműből - írja az MTI.
Az utóbbi héten abban a térségben legalább 65 ember veszett a habokba. Csupán az előző napon az olasz parti őrség tájékoztatása szerint csaknem 2000 menedékkérőt mentettek ki az Olaszország és Líbia közötti vizeken tizenhét mentési akcióban. Csütörtökön 4000 menedékkérőnek segítettek, egész héten pedig már több mint 14 ezernek. Az olasz belügyi minisztérium adatai szerint az év elejétől május 25-éig csaknem 40 ezer ember érkezett a térségbe.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!