Rakétával akarta megtámadni Szingapúrt az ISIS

A robbantást pont a közelgő Forma1-es verseny idejére időzítették.

A rendőrök levertek egy terroristacsoportot, akik azt tervezték, hogy a jövő hónapban megrendezésre kerülő Forma1-es verseny alatt robbantanak Szingapúrban. Hat gyanúsítottat tartóztattak le, csupán hetekkel az esemény előtt.

A csoport Szingapúrtól 10 mérföldre található Batam-szigetről akarták fellőni a rakétát. A sziget az Indonéziához tartozik, az indonéz rendőröknek sikerült elfogniuk a terroristákat. A terroristák Bahrun Naimhoz köthetőek, ez az ember felelős a fél évvel ezelőtti Jakartai vérengzésért. Naimot azonban nem sikerült elkapni, hiszen még mindig valahol az ISIS felségterülete alatt, Szíriában bujkál.

Szingapúr üzleti negyede
nlann via Flickr

A letartóztatások után Indonézia minisztere azt nyilatkozta, hogy ez a felfedezést fényt derít újabb támadási formákra.

Eddig megpróbáltak átjutni a határainkon, vagy magányos támadók robbantottak. Az eset viszont megmutatta, hogy az országon kívülről is támadásokkal próbálkoznak

- nyilatkozta.

Forrás: DailyMail

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Terror