Ipkovichnak szavaz bizalmat az MDF

Kérdőjelet hagyott a szombathelyi MDF-ben, hogy a Fidesz "nem ügyek és programpontok mentén" kívánt volna...

Mindkét nagy politikai tömb szombathelyi szervezetével leült tárgyalni az MDF a közgyűlésben vállalt szerepekről, végül a balliberálisok mellett állapodtak meg - de semmiképpen nem politikai alapokra helyezkedve, hanem a város érdekében munkálkodva.

A Magyar Demokrata Fórum pénteki sajtótájékoztatóján Racker Béla megyei elnökhelyettes jelentette be a városi elnökség egybehangzó döntését: "hat hónapos időtartamra Ipkovich György polgármesternek és frakcióinak adunk bizalmat, és amennyiben programok mentén folyó munkát tudunk végezni, ez a ciklus végéig kitolható."

"Sajnáljuk, hogy a Fidesznek az utolsó utáni pillanatban jutott eszébe, hogy együttműködést ajánljon fel" - egészítette ki politikustársát a hamarosan képviselővé avanzsáló Szabó Gábor (mint tudjuk, az MDF egy mandátumhoz jutott a leendő közgyűlésben), utalva arra, hogy az MSZP és SZDSZ már júniusban képes volt megállapodni egymással.

A Fidesz taktikája új önkormányzati választás kiírása lett volna
Szabó szerint kedvét szegte az MDF-nek az is, hogy a Fidesz félreérthetetlenül kimondta: nem ügyek és programpontok mentén képzelik el az együttműködést, csupán "lehető legszélesebb összefogásról" szólt indoklásuk. Az ajánlatot annak kiszámíthatatlansága miatt nem tartották korrektnek, szemben az MSZP-vel, ami viszont a programok közös nevezőre hozása mellett tett hitet.

Racker szerint a Fidesz ajánlata alapján arra bazírozott, hogy megtörjék a választások legitimitását, azaz sikerüljön elmozdítani pozíciójából Ipkovichot. "Elrettentő volt az a hozzáállás, hogy amennyiben nem tudjuk közösen sarokba szorítani a polgármestert, akkor hat hónapon belül kierőszakolunk egy új önkormányzati választást."

A megyei elnökhelyettes elképzelhetetlennek tartja, hogy egy olyan költségvetési válsághelyzet mellett, amilyenben jelenleg van Szombathely - hatmilliárdos kimerített hitelkeret és nyolcszázmilliós működési hiány -, jóérzéssel és tisztességgel bárki bele merjen vágni egy politikai belviszályba.

Nem politikai-ideológiai, hanem programközpontú kooperáció várható a balliberálisokkal
A Magyar Demokrata Fórum álláspontja értelmében továbbra is kiáll saját programja mellett, melynek két legfőbb eleme Szombathely pénzügyi stabilizációja és a Tiszta Kezek politikája - vagyis valamennyi közgyűlésbe került képviselő gyakoroljon morális önkorlátozást, és ne lépjen üzleti kapcsolatra a város önkormányzatával.

A Fidesz-KDNP-Pro Savaria tehát látványosan elveszített egy potenciális szövetségest, amelynek megnyeréséről még oly magabiztosan nyilatkoztak a tegnapi napon. Az MDF részéről ma este kerül sor a programpontok összefésülésére, és a tisztségek elosztásával kapcsolatos eszemcserére az MSZP-SZDSZ koalíció küldötteivel.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Önkormányzati választás 2006