Magyarországon a nők költenek többet karácsonyi ajándékokra – derült ki a Napi megbízásából készült friss kutatásból. Eszerint a magyarok 24 százaléka 10 és 25 ezer, míg 21 százaléka 25 és 50 ezer forint közötti összegért vásárol ajándékot. Csak a lakosság 7 százaléka akar vagy tud több, mint 100 ezer forintot karácsonyi ajándékra költeni, írják.
Az emberek 13 százaléka egyáltalán nem tud vagy nem akar ajándékot vásárolni.
A keveset, legfeljebb 10 ezer forintot ajándékokra szánók 15 százaléknyian vannak. A másik véglet, akik 75 és 100 ezer forintot vagy akár 100 ezer forintnál is többet tudnak költeni, 6 illetve 7 százaléknyian vannak.
A szociológiai jellemzőket figyelembe véve azt mondhatjuk, hogy a leglelkesebb ajándékvásárlók a megyeszékhelyeken élők, a 60 évnél idősebbek és a nők, írja a lap.
A fiatalok jellemzően 10 és 25 ezer forint között költenek, az idősebbek (60+ év) 25 és 50 ezer forint közötti összeget szánnak ajándékokra. Persze leginkább a megyeszékhelyeken élők gondolkodnak ebben az összegben, messze megelőzve a községekben, városokban élőket, de még a fővárosiakat is.
De kik költenek 100 ezer forintnál is többet karácsonyi ajándékokra? A kutatás eredményei alapján inkább a felsőfokú végzettségűek, a 40-59 éves középkorúak, akik ráadásul Budapesten élnek.