Novák Katalin köztársasági elnök, Pintér Sándor belügyminiszter javaslatára, a nemzeti ünnep alkalmából tűzoltó vezérőrnaggyá léptette elő Erdélyi Krisztián tűzoltó dandártábornokot. Az előléptetést március 14-én, kedden vette át a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság műveleti főigazgató-helyettese a Sándor-palotában.
Erdélyi Krisztián tűzoltó vezérőrnagy 1998-ban kezdte hivatásos pályafutását esztergomi tűzoltóként. Beosztott tűzoltó, majd szolgálatparancsnok, ezt követően az esztergomi, majd a tatabányai katasztrófavédelmi kirendeltség tűzoltósági felügyelője lett, majd a Komárom-Esztergom Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tűzoltósági főfelügyelői feladatait látta el. 2014-ben a Tolna megyei szervezet igazgató-helyettese, majd 2014 decemberétől 2016 decemberéig a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója volt. 2017. január 1-től a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság műveleti főigazgató-helyettesi feladatait látja el, adta hírül a Katasztrófavédelem.