Drámai videót osztott meg a miniszterelnök

Orbán Viktor: 100 tonna kórházi eszközt adtunk át a török katasztrófavédelemnek.

Orbán Viktor Azerbajdzsán, Kazahsztán, Üzbegisztán, Kirgizisztán, Türkmenisztán és Törökország vezetőivel tárgyalt csütörtökön, a Türk Államok Szervezetének törökországi, rendkívüli csúcstalálkozóján, amin a legfontosabb témák a februári törökországi–szíriai földrengés és a katasztrófa humanitárius következményei voltak.

A miniszterelnök egy videót is feltöltött tegnap a találkozóról a Facebook-oldalára, ahol látható több vágókép a földrengés sújtotta Törökországról:

Egy ilyen katasztrófa nagy nyomás alá helyezi az egészségügyi rendszert, ezért a mai napon 100 tonna kórházi eszközt adtunk át a török katasztrófavédelemnek

– jelentette be a magyar miniszterelnök, hozzátéve: óriási feladat lesz az újjáépítés.

Több mint egy évtizede dolgozom együtt Erdogan elnök úrral, úgyhogy a saját szememmel láttam az elmúlt 23 évben azt a hatalmas fejlődést és az elmúlt tíz év fantasztikus előrelépéseit, amiket Törökország Erdogan elnök úr irányításával megtett, és ezért biztos vagyok abban, hogy az újjáépítés is sikeres lesz

– emelte ki Orbán Viktor, aki pénteken már a szíriai keresztény egyházak vezetőit fogadta a karmelita kolostorban, írta meg az Index.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek