A március 26-i rendezvénnyel megemlékeznek arról, hogy államiságunk legfőbb jelképe a második világháború legvégén - rövid itt tartózkodást követően - Kőszegen lépte át az államhatárt 33 éves száműzetése előtt 1945. március 27-ről 28-ra virradó éjszaka.
- 14:00 - 15:00: Helytörténeti séta a Hunyadi parktól a Koronaőrző bunkerig.
- 14:30: Koronaőrző bunker nyitása a látogatóknak.
- 15:00-16:30: Folyamatos vezetések a Koronaőrző bunkerben (egy vezetés kb. negyed óra, egyszerre max. 20 fő) és a Szent Korona parkban.
- 16:30: ünnepi megemlékezés és koszorúzás a Koronaőrző bunkernél.
- 18:00: Woth Imre (a Magyar Királyi Koronaőrök Egyesületének elnöke) előadása a Szent Korona második világháborús kalandjairól; Könyvbemutató: Mi megvédjük a Koronát, a Korona megvéd minket. Fejezetek a Magyar Királyi Koronaőrség történetéből. Helyszín: Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium - Szent Tamás terem.
Közreműködik a Magyar Királyi Koronaőrök Egyesülete, valamint a Honvéd Koronaőrség. A részvétel díjtalan.