Április 1-jétől ismét nyitva lesz az Őrségi Népi Műemlékegyüttes

A hét minden napján várja a látogatókat a szalafő-pityerszeri skanzen.

Április 1-től újra látogatható az Őrségi Népi Műemlékegyüttes, adta hírül lapunknak az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság Környezeti Nevelési és Ökoturisztikai Osztálya.

Az egykori őrállók a dombok tetején, erdei irtásokon alakították ki lakóházaikból és gazdasági épületeikből álló házcsoportjaikat, melyek a szereket alkotják. Szalafő faluképi szempontból is védett község, az Őrség talán legtöbb népi értékét őrző települése.

E többszázadnyi hagyományokat őrző településszerkezet megőrzésére és bemutatására jött létre Pityerszeren az Őrségi Népi Műemlékegyüttes, ahol három helyben megőrzött porta épületei kerülnek bemutatásra, szemléletesen példázva lakóik hagyományos életmódját és kulturális örökségét.

A nyitvatartás ekképp alakul:

  • április1. - május 31.: hétfő - vasárnap 10:00 - 17:00
  • június 1. - augusztus 31.: hétfő - vasárnap 10:00 - 18:00
  • szeptember 1. - november 6.: hétfő - vasárnap 10:00 - 17:00
  • A tárlatvezetés csoportoknak előzetes bejelentkezéssel ingyenes.

    Minimum 8 fő résztvevő esetén többféle kézműves és természetismereti foglalkozás igényelhető, előzetes bejelentkezés alapján, amit legalább 2 héttel a tervezett időpont előtt kérnek jelezni.

    Bővebb tájékoztatás a honlapon.

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
    Google Favicon
    Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Hírek