Három négyzetméteren izzott a megtapadt szójaliszt egy üres, fém silóban egy büki állati eledelt gyártó cég telephelyének udvarában pénteken délelőtt.
A szombathelyi hivatásos és csepregi önkormányzati tűzoltók a siló áramtalanítását végrehajtották, valamint magasból mentő tűzoltó gépjármű segítségével a magasba feljutottak, a silót visszahűtötték.
Az oltást követően a tűzoltók hőkamerával vizsgálták át a tűz által érintett, valamint a mellette lévő silókat, de további izzást nem tapasztaltak, számolt be a Vas Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.