Miután az idei év elején a Márka Üdítőgyártó Kft. hosszútávú megállapodást kötött a Traubisoda gyártásának és forgalmazásának a jogaira, kedden a szerződést is aláírták Felsőlajoson az üdítőital-gyártó üzemében – derült ki az üdítőgyártó keddi bejelentéséből.
A megállapodást a Márkát 2007-ben a hazai piacra visszavezető vállalkozás tulajdonos-ügyvezetője, Pécskövi Tibor és a Traubisoda védjegytulajdonosa, Deres Szabolcs látta el kézjegyével, majd a Traubisoda gyártósorát is elindították.
Pécskövi Tibor elmondta, hogy a magyar brandek begyűjtésére alapozó stratégia részeként nagy cél volt a Traubisoda megszerzése is, majd felidézte, hogy cégük elsőként a Márka üdítőt hozta vissza a piacra, majd több mint két éve a Gyöngy üdítőt is, ezt egészíti ki a Traubisoda.
A termék három ízzel indul: a hagyományos mellett lesz cukormentes és kékszőlős változat is. A Traubisodát egy magas kategóriába is pozícionálják, így az a jelenlegi piaci kínálatnál magasabb gyümölcstartalommal készül.
A kormány különböző támogatásokkal több mint 3 milliárd forinttal támogatta a vállalkozást.
Így kezdődött a történet
1971-ben a Badacsonyi Állami Gazdaság (BÁG) úgy kezdte meg a Traubisoda nevű üdítőital gyártását a balatonvilágosi üzemében, hogy használati engedélyt kapott a Traubisoda név használatára. A Traubisoda védjegy eredeti jogosultja az osztrák Lenz Moser nevű, borokkal foglalkozó cég volt Magyarországon és a madridi megállapodás számos országában. A gyártás a Lenz Moser céggel kötött bartermegállapodás alapján jött létre. A partnercég később csődbe ment, így 1986-ban a szintén osztrák Warimpex AG-vel kötöttek megállapodást. Az 1970-es és 1980-as évek során a termék nagy népszerűségnek örvendett, gyártásába időközben a csányi, a kunbajai és a debreceni állami gazdaság is bekapcsolódott. (Forrás: Wikipédia)