Első győzelmére készül a Haladás Crushers

A szombathelyi amerikai football csapat vasárnap délután három órától Vasszécsenyben fogadja a Tata Mustangsot. Amennyiben nyer Kovács Miklós együttese, marad még esélye a rájátszást érő negyedik hely elérésére.

Mint ismert, a Szombathely Fighters amerikai footballcsapat játékosai nem tudtak megegyezni a vezetőséggel, ezért otthagyták a klubot, és év elején egy új egyesületet hoztak létre, a Haladás Crushers-t.
Újoncként a Divízió III-ban szerepelnek, a Budapest Titans II-vel, a Fehérvár Enthroners-szel, a Tata Mustangs-szal és a Budapest Wolves II-vel együtt a Nyugati-csoportba kaptak besorolást.

25 éves a Nyugat.hu. Ne feledd, ide kattintva támogathatod következő 25 évünket!
Támogatom

Első bajnokijukat Pesten a Wolves II-vel játszották, a Láng Vasas műfüves pályáján. A zöld-fehér-feketék szoros csatában, egy ponttal maradtak alul az esélyesebb fővárosiakkal szemben.
A második fordulóban aztán a Titans II-t fogadták Vépen. A győzelem ezúttal is elmaradt, 30-16-ra kaptak ki Rozmannék.

Vasárnap délután három órától újabb fontos mérkőzés vár a Crushersre. A csapatnak a két vereség ellenére is maradt még esélye arra, hogy a rájátszást érő negyedik helyen zárja az alapszakaszt. Ehhez azonban győzniük kell a hét utolsó napján Vasszécsenyben a Tata Mustangs ellen, majd Fehérváron az utolsó meccsüket is hozniuk kell.

Haladás Crushers
A Haladás Crushers idén alakult. Tekintse meg a csapat eddigi meccsein készült képekeit!

Ha ez egyébként sikerül, a tervek szerint a rájátszás hazai meccseit a Haladás stadionjában játszanák júniusban.

– Egyértelműen csak a győzelem jöhet szóba. Idén eddig elég rapszodikusan teljesített a Tata. Volt, amikor nagyon kikaptak, de volt, hogy váratlan győzelmet arattak. Elég szűkös a keretük, éppen ezért szét kell őket futni, hátha elfáradnak. Ha oda akarunk érni a rájátszásba, vagy legrosszabb esetben az ötödik helyre, akkor nincs más hátra, nyernünk kell – mondta Kovács Miklós edző.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sport