A költségvetési elvonások miatt jövőre országosan 1,8 milliárd forinttal, míg Vas megyében mintegy 20 millió forinttal kapnának kevesebbet a tűzoltók, emiatt tüntetnek a fővárosban. A lánglovagok azt mondják, nincs miből kigazdálkodniuk ekkora hiányt, amin tudtak, eddig is spóroltak a vasiak. A fővárosi demonstráción arra hívják fel a figyelmet, hogy az elvonások miatt veszélybe kerülhet a működésük. Szombathelyről, Körmendről, valamint Sárvárról összesen 121 tűzoltó utazott Pestre. A megmozduláson a tűzoltók egyenruhában, gépjárműfecskendőkkel vonulnak fel. A megmozdulást szervező tűzoltó-szakszervezetek képviselői a tervek szerint petíciót adnak át a parlamenti pártok frakcióvezetőinek. A szolgálatot teljesítő tűzoltók kék szalag kitűzésével fejezik ki tiltakozásukat.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!