Ezer fő munkahelye vált biztossá az EYBL megmaradásával

Sajtótájékoztatón jelentették be, hogy egy szlovén cég közel egymilliárd forintos vételáron megvette az EYBL Hungária magyarországi üzemeit. A Körmenden, Jánosházán, Lentiben és Nagykanizsán is működő autókárpitokat gyártó üzemekben közel 1500 fő dolgozott a felszámolás megkezdése előtt. Ez a szám mára 600-ra csökkent, ám a BNW és Audi folyamatos megrendeléseinek köszönhetően hamarosan ismét 150 munkás felvételét kezdik meg az üzemekben. Dr. Varga Jenő, az adás-vételt bonyolító cég igazgatója elmondta, hogy a gyárak megmentésében nagy szerepe volt a vas megyei képviselőknek is. A cégvezető azt is hozzátette, hogy a szombathelyi STYL felszámolását is ők végzik, és reményei szerint a ruhagyárat is sikerül majd megmenteniük.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek