Emlékművet kapott a vasfüggöny

Szentgotthárdon az egykori határzár helyén állítottak emlékművet a vasfüggöny húsz évvel ezelőtti lebontásának, az eredeti szögesdrót néhány darabjának felhasználásával. Az ünnepségen vasi politikusok mellett burgenlandi tartományi vezetők, valamint a határszakaszon egykor szolgáló magyar határőrök, osztrák csendőrök is részt vettek. A nagykövetet a rendezvényre érkezve a PRONAS környezetvédő civil szervezet tiltakozó táblái fogadták. A szervezet a megemlékezést akarta megzavarni egy be nem jelentett demonstrációval. A tervezett szemétégető ellen tiltakoztak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek