A vasutasok figyelmeztető sztrájkja következtében a Nyugat-Dunántúlon a teljes mértékben leállt a vasúti közlekedés. Egyetlen vonat közlekedik, amely Szombathelyről 9.05 óra helyett, kis késéssel 9.22 órakor indult Celldömölkön át Győrig. Ezen a vasúti útvonalon forgalmi szempontból nem sztrájkol senki, a mozdonyvezető és a jegyvizsgáló is dolgozik. Egyébként a jegyvizsgálók 80 százaléka csatlakozott a sztrájkolókhoz.
Az öt vasutas szakszervezet által kezdeményezett sztrájkkal a vasúti mellékvonalak megszüntetése ellen tiltakozik, a munkabeszüntetés déli 12 óráig tart.