A Nyugat Dunántúli Regionális Nyomozóhivatal szombathelyi osztálya jövő héttől új épületben folytatja munkáját, a Széll Kálmán utcából a Hunyadi utcába költöznek. Ennek oka, hogy a VPOP önkormányzattal kötött 10 éves bérleti szerződése lejárt, illetve a nyomozati osztály hatásköre megnőtt. Jelentős létszámbővítés történt, így zsúfolttá váltak a régi irodák. Kezdetben 16 dolgoztak a hivatalban, mára ez a létszám 24-re nőtt. Dr. Fekete Attila régiós parancsnok tájékoztatása szerint az új ingatlanban a mai kor követelményeinek megfelelő körülmények között, több irodában tudnak majd dolgozni a nyomozók.
A szombathelyi vám és pénzügyőri hivatal költözése is napirenden van. Ebben az estben nem vezetett eredményre a nyílt közbeszerzés. A közgyűlés ma tárgyalja a bérleti szerződés meghosszabbításáról szóló határozati javaslatot.