Ismét habzik a Rába

Az eddigi legintenzívebb habzást tapasztalták civil környezetvédők a folyó szentgotthárdi duzzasztójánál. Az elmúlt időszakban a javuló vízminőségről lehetett hallani, a PRONAS aktivistái viszont egy hónapja minden nap dokumentálják a folyó állapotát. Az általuk készített fotókon látszik, hogy fél méteres vastagságban állt a hab a víz színén. Ez 3-5 évvel ezelőtti állapotokat mutat. A ProNas elküldte dokumentumait a hazai és az osztrák szaktárcának, illetve a Rába mentén működő ausztriai bőrgyáraknak is, hogy minél hamarabb keressék és szüntessék is meg a szennyezést.

Vonatkozó cikkünk: Elég volt! Ismét habzik a Rába... Elég volt! Habzik a Rába, és előkészületben a hulladékégető 2008. January 30. 18:51

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek