Az eddigi legintenzívebb habzást tapasztalták civil környezetvédők a folyó szentgotthárdi duzzasztójánál. Az elmúlt időszakban a javuló vízminőségről lehetett hallani, a PRONAS aktivistái viszont egy hónapja minden nap dokumentálják a folyó állapotát. Az általuk készített fotókon látszik, hogy fél méteres vastagságban állt a hab a víz színén. Ez 3-5 évvel ezelőtti állapotokat mutat. A ProNas elküldte dokumentumait a hazai és az osztrák szaktárcának, illetve a Rába mentén működő ausztriai bőrgyáraknak is, hogy minél hamarabb keressék és szüntessék is meg a szennyezést.
Vonatkozó cikkünk: Elég volt! Ismét habzik a Rába... Elég volt! Habzik a Rába, és előkészületben a hulladékégető 2008. January 30. 18:51