Áramot termel a Vasivíz Zrt. Szombathely Kőszeg és még 30 település összegyűjtött szennyvízéből. A szennyvíziszapból először biogázt, majd elektromos áramot állítanak elő. Ily módon két átlagos háztartás egész éves energiaszükségletét meg tudják oldani. Vépen jelenleg egy kutatás-fejlesztési projekt zajlik, a szakemberek azzal kísérleteznek, hogyan lehet felhasználni állati és növényi maradványokat energia előállításához. A tervek szerint a vasi kisvárosban néhány éven belül 5 millió eurós bioerőművet építenek.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!