Az osztrákok tagadják a Rába szennyezését

Az osztrákok szerint nem a bőrgyárak miatt habzott a múlt héten a Rába. Soós Zoltán, a PRONAS elnöke szerint azonban valahol Ausztriában engedtek bele valamit a folyóba, és ez okozta ismételten a hét közepén tapasztalt nagyobb mennyiségű habzást. A szomszédos országban elképzelhetőnek tartják, hogy valaki illegálisan engedett szennyvizet a folyóba. Nádor István, a Nyugat-Dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság igazgatója úgy nyilatkozott, hogy erre a folyószakaszra a három osztrák bőrgyár sok, és a Rába nem tudja feldolgozni az onnan érkező szennyező anyagokat. A feldbachi bőrgyárban tavaly kezdték el építeni az új tisztító berendezést, mely egy hónap múlva készül el. A másik két gyárban 2011-re korszerűsítik a szennyvíztisztítókat. Szakemberek szerint azt követően lényegesen jobb lesz a Rába vízminősége.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek