Ismét Déván a Szombathelyen restaurált Hunyadi-festmény. Pataky László 1896-ban készült Hunyadi kivonulása című festményét a nyáron, a vasi megyeszékhelyen önkéntes munkával restaurálta Marosfalvi Antal képzőművész, majd augusztus közepe óta a szombathelyi képtárba állították ki a nyolc négyzetméteres festményt. A monumentális alkotást most a dévai múzeumban, a Magna Curia épületében láthatják, jóllehet a Hunyad megyei hatóságok még néhány héttel ezelőtt is a vajdahunyadi kastélyt részesítették előnyben. A szakemberek azonban belátták, hogy a dévai múzeum jobb körülményeket biztosít az alkotásnak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!