Hamis vámbélyegzővel spórolták meg az áfát

Adócsalás bűncselekmény elkövetése miatt indított nyomozást a Vám- és Pénzügyőrség Nyugat- dunántúli Regionális Nyomozó Hivatala, egy szerbiai székhelyű gazdasági társaság képviselője ellen. A Szombathelyi Vám- és Pénzügyőri Hivatal utólagos ellenőrzése során megállapította, hogy a gazdasági társaság 2006. és 2009. év között egy szombathelyi székhelyű gazdasági társaságtól 8 esetben vásárolt, több mint 5 millió forint értékben ruhaneműket export céllal. A ruházati termékek ÁFA mentesen kerültek eladásra, melyek Európai Unión kívüli kiléptetésének igazolása hamis vámbélyegző lenyomatokkal, fiktíven történt. Alaposan feltételezhető, hogy a ruhaneműk adó megfizetése nélkül kerültek forgalomba hozatalra hazánkban. A pénzügyőr nyomozók több mint 1 millió forintot meghaladó adócsalás, illetve közokirat-hamisítás miatt folytatnak nyomozást.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek